raamatupidamisteenus

Teatud juhtudel, näiteks päris algusfaasis, eriti kui tegemist on väikese ettevõttega ja finantstoimingute mahudki väikesed, võib raamatupidamise isetegemine olla isegi mõistlik lahendus, sest aitab sul teoreetiliselt pisutki kulusid kokku hoida. Kuna aga raamatupidamine on seotud riiklike nõuete ja regulatsioonidega, on ajakohased teadmised ja filigraanne korrektsus vältimatud, sest eksimused võivad kaasa tuua hoopis kulude suurenemise näiteks trahvide näol. Niisiis, oled sa kindel, et suudad ja pead üldse kõike, sealhulgas ka raamatupidamist tingimata ise tegema või oleks sul mõistlik hoopis oma aeg ja energia suunata ettevõtte arendamisega seotud tegevustesse, mis sulle raha toovad ja osta raamatupidamisteenus hoopis sisse? Sina teed seda, mida sina kõige paremini valdad ja raamatupidamine jääb nende hooleks, kes sellega igapäevaselt tegelevad.

Toome järgnevalt välja 10 mõjuvat põhjust, miks raamatupidamisteenuse sisseostmine on siiski mõistlikum ja ka kasulikum valik kui ise pusimine.

 

1. Tänu raamatupidamisteenusele säästad sa aega

Raamatupidamine nõuab palju aega ja eeldab erilist tähelepanu osutamist detailidele. Teenust sisseostes saad raamatupidamisele kuluva aja pühendada ettevõtte arendamisele ja kasvule. Selle asemel, et veeta tunde mingisugust süsteemi luues, numbreid sisestades, näpuga järge ajades ja aruandeid koostades, saad hoolitseda hoopis oma klientide ja nende vajaduste eest. Aja kokkuhoid tähendab seega suuremat tootlikkust ja tulu, mis peaks kahtlusteta olema fookuses igas, nii sinu kui konkurendi, ettevõttes.

 

2. Sul on kindlus, et sinu raamatupidamine on tehtud professionaalselt, korrektselt ja täpselt

Koostöö kogenud raamatupidajatega garanteerib sinu raamatupidamise täpsuse ja korrektsuse. Nii minimeerid vigade ja eksimuste riski, mis isetegemise korral ilmneda võib. Professionaalid teavad aga selgelt, kuidas finantsaruandeid koostada ja dokumente hallata. Nad on kursis parimate praktikatega ja oskavad vältida levinumaid vigu, mis võivad isetegijale näiteks trahvide näol kalliks maksma minna. Boonusena aitavad korrektsed aruanded saada sul parema ülevaate ettevõtte tegelikust rahalisest seisust ja teha seepeale informeeritud otsuseid.

 

3. Sinu ettevõtte finantsasjad on õigusaktidega kooskõlas

Raamatupidajad hoiavad end pidevalt kursis uuemate finantsvaldkonna seadusemuudatuste ja regulatsioonidega. See lihtsalt käib nende töö juurde. Nii saavad nad hoolitseda parimal moel selle eest, et sinu ettevõtte raamatupidamine vastab kõikidele reaalajas kehtivatele nõuetele ja õigusaktidele ning sina ei pea muretsema pahaaimamatu vea tõttu tekkinud kohustuste ja trahvide pärast. Lisaks saad kindel olla, et kõik vajalik on tehtud ja esitatud õigeaegselt.

 

4. See on kulu, mis aitab sul säästa

Kuigi teenuse sisseostmine võib esmapilgul tunduda kulukam kui isetegemine, säästab see pikemas perspektiivis tõenäoliselt siiski sinu raha, kuna raamatupidaja toel, nagu eelmises punktis välja tõime, väldid sa trahve ja vigadest või ümbertegemisest tulenevaid lisakulusid. Enamgi veel – professionaalne raamatupidaja võib aidata sul leida maksusoodustusi ja -vabastusi, millest sul ei pruugi aimugi olla. Kokkuvõttes toob teenuse sisseostmine kaasa hoopis märkimisväärse rahalise kokkuhoiu.

 

5. Kaasaegne online raamatupidamisteenus

Professionaalsed raamatupidamisettevõtted kasutavad tõhusaid ja kõige uuemaid tarkvaralahendusi, mis kõiki raamatupidamisega seotud toiminguid oluliselt lihtsustavad ja kogu andmetöötlusprotsessi kiirendavad. Meil on muu hulgas kasutuses näiteks Merit Tarkvara, CostPocket, hea abimees on ka Uku. Väheneb käsitsitehtavate tööde ja seeläbi ka võimalike vigade hulk. Lisaboonusena muutub raamatupidamine paberivabaks, mis keskkonnasäästu vaates on kahtlemata oluline nüanss ka üha kasvavale hulgale sinu klientidest.

 

6. Vähem stressi

Olgem ausad, ettevõtja elus on stressi piisavalt, milleks siis vaevata end lisaks ka raamatupidamisega seotud küsimustega. Las nende väljakutsetega tegelevad kogemustega raamatupidajad. Nii saad sina keskenduda oma klientidele ning äri juhtimisele ja kasvatamisele ilma, et peaksid finantsküsimuste üle pead murdma või lõpututest foorumitest vastuseid otsima. 

 

7. Finantsnõustamine ja strateegiline nõu käepärast igal hetkel

Raamatupidamisteenus ei piirdu enamasti ainult numbrite kokku löömisega. Sa saad oma teenuseosutajalt küsida ka väärtuslikku nõu ja strateegilist tuge, mis aitab su ettevõttel kasvada ja areneda ning mis seal salata, vahel ka rumalusi vältida, mida hiljem niikuinii raamatupidaja toel klaarima peaksid. Kogenud raamatupidajad oskavad sulle jagada ka teadmisi ja soovitusi, mis põhinevad nende kokkupuutel erinevate ettevõtetega erinevatest tegevusvaldkondadest. See võib aidata sul leida uusi võimalusi ja nagu juba mainitud, vältida asjatuid riske. 

 

8. Kiire ja lihtne juurdepääs finantsandmetele

Professionaalne raamatupidamisettevõte tagab sulle tõenäoliselt pideva ligipääsu olulisematele finantsandmetele, et saaksid kiireid ja informeeritud otsuseid langetada. Elektroonilised aruanded ja pilvepõhised lahendused võimaldavad seda lausa igal ajal ja igal pool – olgu siis lõunalauas või reisil viibides. Ei mingit folderites ja failides kaevamist enam!

 

9. Sinu andmete privaatsus ja turvalisus on tagatud

Andmete privaatsus ja turvalisus on kriitilise tähtsusega igale ettevõttele, eriti tundlike finantsandmete puhul. Usaldusväärne raamatupidamisteenuse osutaja tagab sinu finantsandmete turvalise hoiustamise ja konfidentsiaalsuse. Andmete lekkimise või kaotsimineku risk minimeeritakse vastavate andmehoidlate ja krüpteerimistehnoloogiate abil. 

 

10. Sa saad just niisuguse raamatupidamise nagu soovid

Raamatupidamisteenus on enamasti täielikult kohandatav vastavalt sinu ettevõtte vajadustele. Saad valida just need toimingud, mida tarvis, või siis usaldada kõik oma finantse puudutava raamatupidajale. Olgu selleks igakuine raamatupidamine nt maksude või palgaarvestus, kvartaliaruanded või aastaaruanded – võid olla kindel, et kõik on õigeaegne, täpne ja korrektne.

 

Kokkuvõtteks

Niisiis, soovitame sul igal juhul kaaluda vägagi tõsiselt raamatupidamisteenuse sisseostmist, et säästa enda aega ja raha ning olla kindel, et sinu finantsid on kindlates kätes, info otsuste langetamiseks on aktuaalne ja adekvaatne ning kogu raamatupidamine korrektne ja õiguspärane. Keskendu oma klientidele ja ettevõtte kasvule!

Kui sul tekkis küsimusi või soovid meie võimaliku koostöö kohta rohkem teada, siis võta meiega ühendust info@aaroni.ee või +372 5300 0495.